Results

Sat 10th Feb 2018

Event: Men's Stableford - Jeff Tucker Memorial Day
A Grade: John O'Shea (14) 41 points
B Grade: Greg Walsh (24) 39 points
NTP: 3rd Max Cherry; 6th J. Filippi; 11th Andy Cook; 16th John O'Shea

Event: Ladies' Stableford
A Grade: Allison Gilbert (16) 35 points
NTP: 3rd Bernie Fitzgerald; 11th Tina Cook; 16th Bernie Fitzgerald

Thur 8th Feb 2018

Event: Men's Stableford
A Grade: Peter Clough (10) 37 points

Wed 7th Feb 2018

Event: Ladies' Stableford - Summer Cup
A Grade:
 Robyn Poyner (24) 34 points
B Grade: Chris O'Shea (27) 33 points
NTP: 3rd Tina Cook; 6th Allison Gilbert; 11th Marj Orgill; 16th Tina Cook

Mon 5th Feb 2018

Event: Veterans Stableford
A Grade: John Sorrell (10) 38 points
B Grade: David Howard (28) 39 points
NTP: 3rd Jenny Richter; 6th Jane Canning; 11th Colin Richardson; 16th Dennis Pangrazio

Sat 3rd Feb 2018

Event: Men's Stroke - Monthly Medal
A Grade: Chris Hall (9) 73 nett (c/b)
B Grade: Ross Heydon (26) 67 nett (c/b) (Monthly Medal)
NTP: 3rd John O'Shea; 11th Ross Heydon; 16th Chris Oswin

Event: Ladies' Stableford
A Grade: Keryn Brooks (24) 42 points
B Grade: Jan Magdeburger (34) 35 points
NTP: 3rd Keryn Brooks; 6th Jan Magdeburger; 11th Bernie Fitzgerald; 16th Allison Gilbert

Wed 31st Jan 2018

Event: Ladies' Stableford - Summer Cup
A Grade:
 Elizabeth Barker (24) 35 points
B Grade: Di Anders (25) 32 points
NTP: 3rd Bernie Fitzgerald; 6th Jenny Richter; 11th Allison Gilbert; 16th Allison Gilbert

Mon 29th Jan 2018

Event: Veterans Stableford
Winner: Glenn O'Connell (18) 38 points

Sat 27th Jan 2018

Event: Men's Stableford
A Grade: Gavin Hunt (12) 44 points
B Grade: M. Benfield (17) 41 points
C Grade: B. Kelty (22) 37 points
NTP: 3rd Mat Benfield; 11th Mat Benfield; 16th Max Cherry

Event: Ladies' Stableford
A Grade: Tina Cook (14) 37 points
B Grade: Jill Taberner (45) 32 points
NTP: 3rd Lynn Bond; 16th Tina Cook

Thur 25th Jan 2018

Event: Men's Stableford
A Grade: Dale Johnstone (10) 38 points
B Grade: Colin Richardson (24) 39 points
NTP: 3rd Dale Johnstone; 6th Jason Dodd; 11th Jason Dodd; 16th Dennis Pangrazio

Wed 24th Jan 2018

Event: Ladies' Stableford - Summer Cup
A Grade:
 Carol Burgess (13) 36 points
B Grade: Heather Thompson (40) 31 points
NTP: 3rd Carol Burgess; 6th Chris O'Shea; 11th Allison Gilbert; 16th Carol Burgess

Mon 22nd Jan 2018

Event: Veterans Stableford
Winner: Jane Canning (37) 38 points
NTP: 3rd Ian Browne; 6th Jane Canning

Sat 20th Jan 2018

Event: Men's Stableford
A Grade: Max Cherry (17) 39 points
B Grade: Greg Walsh (24) 37 points
NTP: 3rd Chris Davey; 11th Greg Walsh

Thur 18th Jan 2018

Event: Men's Stableford
A Grade: Graham Badrock (16) 41 points
NTP: 3rd Steve Grogan; 6th Peter Clough; 11th Dennis Pangrazio; 16th Norm McIntyre

Wed 17th Jan 2018

Event: Ladies' Stableford - Summer Cup
A Grade:
 Carol Burgess (14) 38 points
B Grade: Jane Canning (37) 33 points
NTP: 3rd Ashleigh Smith; 6th Jane Canning; 11th Heather Thompson; 16th Ashleigh Smith

Mon 15th Jan 2018

Event: Veterans Stableford
A Grade: Robert Taylor (9) 38 points
B Grade: Jane Canning (37) 37 points
NTP: 3rd Allison Gilbert; 6th Ian Pagon; 11th Jane Canning; 16th Glenn O'Connell

Sat 13th Jan 2018

Event: Men's Stroke
A Grade: John O'Shea (16) 69 nett
B Grade: Nick Aloizos (22) 67 nett
C Grade: Stuart Hodge (24) 71 nett
NTP: 3rd Andrew Schmidt; 11th John Jeffers; 16th Chris Hall

Event: Ladies' Stableford
A Grade: Tina Cook (14) 34 points
B Grade: Chris O'Shea (27) 37 points
NTP: 3rd Tina Cook; 11th Bernie Fitzgerald; 16th Tina Cook

Thur 11th Jan 2018

Event: Men's Stableford
A Grade: Norm McIntyre (14) 41 points
B Grade: Peter Malkin (28) 38 points
NTP: 3rd Norm McIntyre; 6th Heath Fallon; 11th Peter Clough; 16th Norm McIntyre

Wed 10th Jan 2018

Event: Ladies' Stableford - Summer Cup
A Grade:
 Tina Cook (14) 35 points
B Grade: Chris O'Shea (29) 40 points
NTP: 3rd Heather Thompson; 6th Tina Cook; 11th Tina Cook; 16th Tina Cook

Mon 8th Jan 2018

Event: Veterans Stableford
Winner: Ian Browne (23) 38 points
Runner Up: Ray Borschmann (24) 38 points
NTP: 3rd Ian Browne; 11th Ian Browne

Sat 6th Jan 2018

Event: Men's Stableford
A Grade: Gavin Hunt (13) 40 points
B Grade: M. O'Shea (22) 41 points
NTP: 3rd Raul Cordero; 16th Raul Cordero

Event: Ladies' Stableford
Winner: Chris O'Shea (29) 36 points
Runner Up: Tina Cook (14) 34 points
NTP: 3rd Carol Bailey; 11th Bernie Fitzgerald; 16th Carol Bailey

HomeSite Map

Bright Golf Club 
Back Porepunkah Road, Bright Victoria 3741
 Phone: 03 5755 1773

© 2015 - Bright Country Golf Club Inc.